News

Otevírací doba přes léto 2022 / Summer 2022 Opening Hours

Hi peops, in case you were wondering, what East Village people were doing last few months, there is one example: that bearded guy, usually bringing goods for kitchen and bar, was busy collecting and fixing different bikes. This coming Sunday 4th of April we would like to present some of them for sale at EV. We will also offer small preseason repairs of your own bikes for small fee. There will be snacks and drinks through the window, music and us. Looking forward seeing you from 1pm till 7pm. Bring your broken bike to get it fixed or just stop by to say Hi.We intend to follow all the government regulations.

Co jsme dělali celou tu dobu, co bylo zavřeno? Tak třeba Radek si ulítl na kolech. Nakupoval, sbíral, opravoval, tunil, ladil, leštil, jezdil. A všechno to naučil i své syny. Teď je čas tu krásnou sbírku prodat, protože už pro samý kola není kam šlápnout. A pořídit jinou, haha. Stavte se za námi v neděli, ať už poladit před sezonou vaše kolo, nebo koupit se slevou něco z Radkovy nabídky. Nebo jen tak na kus řeči. S dodržením všech hygienických pravidel.

Due to COVID19 restrictions temporarily closed. Hope to see you soon.

New Beer. Kamenice 10. Come and try. Temporarily 11–20 h.


New Opening Hours
New Opening Hours

New opening hours MO-Fr 4 pm–10 pm, SA–SU 11 am-10 pm.


Daily menu

06.03.2019

Polední menu podáváme 11-15 h. Přihlašte se k odběru a nechte si pravidelně zasílat nabídku denního menu na následující týden. Spouštíme 1. dubna.